L-60-40-P-FH Parts Diagram
L-60-40-P-FH Parts Diagram
L-60-40-P-FH Parts Diagram
Exploded Parts
(1) 403001 TIRE & RIM 40IN - 72IN KUTTER
TIRE & RIM 40IN - 72IN KUTTER
(2) 403019 WHEEL FORK 40" 4' 5' 6K
WHEEL FORK 40" 4' 5' 6K
(3) 191100 FABRICATED HUB ASSEMBLY
FABRICATED HUB ASSEMBLY
(4) 401024 A-FRAME CONCAVE DECK 5' KUTTER
A-FRAME CONCAVE DECK 5' KUTTER
(5) 310099 HEIGHT ADJ BAR 3/8 X2 X 12 3/8
HEIGHT ADJ BAR 3/8 X2 X 12 3/8
(6) 184005 40HP GEAR BOX 1:1.47 250001
40HP GEAR BOX 1:1.47 250001
(7) 310060 LIFT ARM PIVOT BRACE 1/4 X 2 1
LIFT ARM PIVOT BRACE 1/4 X 2 1
(8) 147234 34" PTO SHAFT SHEAR PIN
34" PTO SHAFT SHEAR PIN
(9) 403663 LIFT ARM ASSY-QA FLEX HITCH
LIFT ARM ASSY-QA FLEX HITCH
(10) 500001 LIFT PINS - CAT 1
LIFT PINS (2/PK) - CAT 1
(11) 502010 (FM) SWIVEL LINKS
(FM) SWIVEL LINKS
(12) 403031 STUMP JUMPER 40HP
STUMP JUMPER 40HP
(13) 501124 24" X 3" KUTTER BLADE SET
24" X 3" KUTTER BLADE SET
(14) 501001 BLADE BOLT SET (KK)
BLADE BOLT SET (KK)
(15) 501013 WHEEL WASHER KIT
WHEEL WASHER KIT
(16) 501029 PIVOT SHIELD KIT
PIVOT SHIELD KIT
(17) 501110 CASTLE NUT 1"/W WASHER
CASTLE NUT 1"/W WASHER
(18) 403973 5' REAR CHAIN GUARD (FH)
5' REAR CHAIN GUARD (FH)
(19) 403972 5' FRONT CHAIN GUARD (FH)
5' FRONT CHAIN GUARD (FH)
(20) 401031 PIVOT BAR WELDMENT
PIVOT BAR WELDMENT
(21) 501095 FLEX HITCH SPACER KIT
FLEX HITCH SPACER KIT
(22) 500101 SHEAR BOLT GRADE 2/ 1/2" X 3"
SHEAR BOLT GRADE 2/ 1/2" X 3"